C41-GAR120-CGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
C41-GAR120-CGO
Descrizione:
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR GRE
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 5mcd Amber, 5mcd Green, 5mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber, Green, Red
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 41
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 7.11mm Dia