C41-NKG60H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
C41-NKG60H-CGO
Descrizione:
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR GREE
Viewing Angle 15°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 10000mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 60V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 7mA
Lens Size 7.11mm Dia