Bulgin
Prodotto No:
C5503AABR2
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH ROCKER SPST 16A 250V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$7.809
$7.809
10
$7.0167
$70.167
25
$6.69256
$167.314
50
$6.40471
$320.2355
100
$6.15277
$615.277
250
$5.828972
$1457.243
500
$5.397178
$2698.589
1000
$5.145314
$5145.314
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Illumination Type, Color | Neon, Red |
| Operating Temperature | - |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Concave (Curved) - Illuminated |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 27.30mm x 12.30mm |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Circuit | SPST |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 125 VAC |
| Series | 5500 |
| Switch Function | On-Off |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Bulgin |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Red |
| Base Product Number | C5503 |