C96-NWB28H-CBO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
C96-NWB28H-CBO
Descrizione:
PMI LED .290" HI-DOME
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 700mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Blue
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series 90
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Blue
Wavelength - Peak 465nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 8.50mm Dia