Central Semiconductor Corp
Prodotto No:
CAK6-066C PBFREE
Produttore:
Pacchetto:
Axial
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
THROUGH-HOLE TRANSIENT VOLTAGE S
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$21.508
$21.508
10
$19.8379
$198.379
100
$16.94059
$1694.059
500
$16.23075
$8115.375
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 6000A (6kA) (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 70V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power - Peak Pulse | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Axial |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 125V |
| Package / Case | Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 66V (Max) |
| Mfr | Central Semiconductor Corp |
| Package | Box |
| Power Line Protection | No |