Casa / Ceramic Capacitors / CC0100CRNPO7BN2R0
minImg
CC0100CRNPO7BN2R0
YAGEO
Prodotto No:
CC0100CRNPO7BN2R0
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 2PF 16V C0G/NPO 01005
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 2 pF