Casa / Ceramic Capacitors / CC0201BRNPO8BN1R6
minImg
CC0201BRNPO8BN1R6
YAGEO
Prodotto No:
CC0201BRNPO8BN1R6
Descrizione:
CAP CER 1.6PF 25V C0G/NPO 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr YAGEO
Capacitance 1.6 pF