Casa / Ceramic Capacitors / CC0201DRNPO9BN5R0
minImg
CC0201DRNPO9BN5R0
YAGEO
Prodotto No:
CC0201DRNPO9BN5R0
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 5PF 50V C0G/NPO 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr YAGEO
Capacitance 5 pF