Casa / Ceramic Capacitors / CC0402JRNPO9BN181
minImg
CC0402JRNPO9BN181
YAGEO
Prodotto No:
CC0402JRNPO9BN181
Descrizione:
CAP CER 180PF 50V C0G/NPO 0402
In magazzino : 209978
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 180 pF