Casa / Ceramic Capacitors / CC0603FRNPO0BN360
minImg
CC0603FRNPO0BN360
YAGEO
Prodotto No:
CC0603FRNPO0BN360
Descrizione:
CAP CER 36PF 100V C0G/NP0 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 36 pF