Casa / Ceramic Capacitors / CC0805BPNPO9BN2R7
minImg
CC0805BPNPO9BN2R7
YAGEO
Prodotto No:
CC0805BPNPO9BN2R7
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NPO 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 2.7 pF