Casa / Ceramic Capacitors / CC0805FPNPO9BN221
minImg
CC0805FPNPO9BN221
YAGEO
Prodotto No:
CC0805FPNPO9BN221
Descrizione:
CAP CER 220PF 50V C0G/NPO 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 220 pF