Casa / Ceramic Capacitors / CC0805FRNPOABN820
minImg
CC0805FRNPOABN820
YAGEO
Prodotto No:
CC0805FRNPOABN820
Descrizione:
CAP CER 82PF 200V C0G/NPO 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 82 pF