Casa / Ceramic Capacitors / CC0805JKNPO7BN822
minImg
CC0805JKNPO7BN822
YAGEO
Prodotto No:
CC0805JKNPO7BN822
Descrizione:
CAP CER 8200PF 16V C0G/NPO 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 8200 pF