Casa / Ceramic Capacitors / CC1206DPNPO9BN8R2
minImg
CC1206DPNPO9BN8R2
YAGEO
Prodotto No:
CC1206DPNPO9BN8R2
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NPO 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr YAGEO
Capacitance 8.2 pF