Casa / Ceramic Capacitors / CC1206FRNPO9BN362
minImg
CC1206FRNPO9BN362
YAGEO
Prodotto No:
CC1206FRNPO9BN362
Descrizione:
CAP CER 3600PF 50V C0G/NPO 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr YAGEO
Capacitance 3600 pF