Casa / Ceramic Capacitors / CC1206GKNPO8BN104
minImg
CC1206GKNPO8BN104
YAGEO
Prodotto No:
CC1206GKNPO8BN104
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 25V C0G/NP0 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.1 µF