Casa / Ceramic Capacitors / CC1206JPNPO0BN472
minImg
CC1206JPNPO0BN472
YAGEO
Prodotto No:
CC1206JPNPO0BN472
Descrizione:
CAP CER 4700PF 100V C0G/NPO 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 4700 pF