Casa / Ceramic Capacitors / CC1210GKNPO9BN561
minImg
CC1210GKNPO9BN561
YAGEO
Prodotto No:
CC1210GKNPO9BN561
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 560PF 50V C0G/NPO 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr YAGEO
Capacitance 560 pF