Casa / Ceramic Capacitors / CC1812JKNPO0BN223
minImg
CC1812JKNPO0BN223
YAGEO
Prodotto No:
CC1812JKNPO0BN223
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 0.022UF 100V C0G 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr YAGEO
Capacitance 0.022 µF