CDBMT2200-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
CDBMT2200-HF
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
SOD-123HT
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 150V 2A SOD123H
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 160pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123HT
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 200 V
Series -
Package / Case SOD-123T
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 920 mV @ 2 A
Mfr Comchip Technology
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 2A