CFR-50JT-52-1K6
YAGEO
Prodotto No:
CFR-50JT-52-1K6
Descrizione:
RES 1.6K OHM 5% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.6 kOhms
Series CFR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W