CL-1-2006-0240-I
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
CL-1-2006-0240-I
Descrizione:
LED INDICATOR, IP67 SEALED AND V
Guida per l'utente
Lens Transparency -
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.551" (14.00mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series CL
Type LED
Voltage 240V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 627nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA