Casa / Single Diodes / CMMSH1-40L TR PBFREE
minImg
CMMSH1-40L TR PBFREE
Central Semiconductor Corp
Prodotto No:
CMMSH1-40L TR PBFREE
Pacchetto:
SOD-123F
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123F
In magazzino : 3516
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 70pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 40 V
Series -
Package / Case SOD-123F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 450 mV @ 1 A
Mfr Central Semiconductor Corp
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 1A