CP2-HAB095-A1-KR
3M
Prodotto No:
CP2-HAB095-A1-KR
Produttore:
3M
Descrizione:
CONN HEADER 95POS 2MM PRESS-FIT
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 95
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage CompactPCI Hot Swap
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series MetPak™ CP2
Connector Style AB 19
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)