Casa / Ceramic Capacitors / CQ0201ARNPO9BN2R2
minImg
CQ0201ARNPO9BN2R2
YAGEO
Prodotto No:
CQ0201ARNPO9BN2R2
Descrizione:
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 2.2 pF