Casa / Ceramic Capacitors / CQ0603FRNPOYBN220
minImg
CQ0603FRNPOYBN220
YAGEO
Prodotto No:
CQ0603FRNPOYBN220
Descrizione:
CAP CER 22PF 250V C0G/NPO 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 22 pF