Casa / Ceramic Capacitors / CS0402JRNPO9BN100
minImg
CS0402JRNPO9BN100
YAGEO
Prodotto No:
CS0402JRNPO9BN100
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 10PF 50V C0G/NPO 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CS
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.026" (0.65mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 10 pF