Casa / Ceramic Capacitors / CS0603JRNPO9BN330
minImg
CS0603JRNPO9BN330
YAGEO
Prodotto No:
CS0603JRNPO9BN330
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CS
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 33 pF