Casa / Diode Arrays / DAA10P1800PZ-TRL
minImg
DAA10P1800PZ-TRL
IXYS
Prodotto No:
DAA10P1800PZ-TRL
Produttore:
IXYS
Pacchetto:
TO-263HV
Descrizione:
POWER DIODE DISCRETES-RECTIFIER
Guida per l'utente
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263HV
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1800 V
Series DAA10P1800PZ
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Avalanche
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.26 V @ 10 A
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1800 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C