Texas Instruments
Prodotto No:
DAC084S085CISD/NOPB
Produttore:
Pacchetto:
10-SON (3x3)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC DAC 8BIT V-OUT 10WSON
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$4.8355
$4.8355
10
$4.3453
$43.453
25
$4.10818
$102.7045
100
$3.560315
$356.0315
250
$3.377782
$844.4455
500
$3.030861
$1515.4305
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Number of D/A Converters | 4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.14, +0.04 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Settling Time | 4.5µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential Output | No |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-SON (3x3) |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | DAC084S085 |