Texas Instruments
Prodotto No:
DAC5571IDBVR
Produttore:
Pacchetto:
SOT-23-6
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC DAC 8BIT V-OUT SOT23-6
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.622
$2.622
10
$2.35125
$23.5125
25
$2.223
$55.575
100
$1.9266
$192.66
250
$1.8278
$456.95
500
$1.64008
$820.04
1000
$1.3832
$1383.2
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5 (Max), ±0.25 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | I²C |
| Settling Time | 8µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential Output | No |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Reference Type | Supply |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | DAC5571 |