Texas Instruments
Prodotto No:
DAC7565IAPW
Produttore:
Pacchetto:
16-TSSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC DAC 12BIT V-OUT 16TSSOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$11.1815
$11.1815
10
$10.1023
$101.023
25
$9.63262
$240.8155
100
$8.364085
$836.4085
250
$7.98817
$1997.0425
500
$7.283346
$3641.673
1000
$6.343549
$6343.549
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Number of D/A Converters | 4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5, ±0.1 |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Settling Time | 10µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential Output | No |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | DAC7565 |