ZF Electronics
Prodotto No:
DB2C-A1LB
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
34
$1.9855
$67.507
68
$1.862
$126.616
510
$1.843
$939.93
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | 0.420" (10.7mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | DB |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 100gf |
| Overtravel | 0.060" (1.5mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Mfr | ZF Electronics |
| Pretravel | 0.178" (4.5mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | DB2C-A1 |
| Differential Travel | 0.027" (0.7mm) |