ZF Electronics
Prodotto No:
DB2C-B1AA
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
36
$1.881
$67.716
72
$1.7765
$127.908
504
$1.729
$871.416
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | 0.330" (8.4mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | DB |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 250gf |
| Overtravel | 0.025" (0.6mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Mfr | ZF Electronics |
| Pretravel | 0.040" (1.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | DB2C-B1 |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |