Vicor Corporation
Prodotto No:
DCD300P280T500A40
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
EVAL BRD FOR DCM300P280T500A40
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 17.86A |
| Product Status | Active |
| Power - Output | 500 W |
| Series | VI Chip® DCM® |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 28V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Isolated |
| Mfr | Vicor Corporation |
| Utilized IC / Part | DCM300P280x500A40 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 200V ~ 420V |
| Base Product Number | DCD300P |