Vicor Corporation
Prodotto No:
DCM290P138T600A4E
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
DC DC CONVERTER 13.8V 600W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Voltage - Input (Max) | 420V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Current - Output (Max) | 43.5A |
| Voltage - Input (Min) | 160V |
| Package / Case | 9-DIP Module |
| Efficiency | 93.6% |
| Mfr | Vicor Corporation |
| Features | Adjustable Output |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 4.242 kV |
| Approval Agency | CE, cTUVus, cURus |
| Voltage - Output 1 | 13.8V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.89" L x 0.90" W x 0.29" H (47.9mm x 22.8mm x 7.3mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Control Features | - |
| Series | DCM™ |
| Power (Watts) | 600 W |
| Type | Isolated Module |
| Package | Tray |
| Base Product Number | DCM290 |