Texas Instruments
Prodotto No:
DCP022415DU
Produttore:
Pacchetto:
12-SOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$19.6365
$19.6365
5
$19.4864
$97.432
10
$19.3344
$193.344
25
$19.0323
$475.8075
50
$18.126
$906.3
100
$16.6155
$1661.55
250
$16.3134
$4078.35
500
$16.07172
$8035.86
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 26.4V |
| Voltage - Isolation | 1 kV |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.71" L x 0.30" W x 0.10" H (18.1mm x 7.6mm x 2.7mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 12-SOP |
| Current - Output (Max) | 67mA, 67mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 21.6V |
| Control Features | - |
| Series | DCP02 (2W) |
| Power (Watts) | 2 W |
| Type | Isolated Module |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width), 12 Leads |
| Efficiency | 79% |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | OTP |
| Package | Tube |
| Base Product Number | DCP022415 |