WIMA
Prodotto No:
DCP4I053007HD4KSSD
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
DC-LINK MKP 4 30.0 F 600 VDC 24X
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.791" (45.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm) |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4.1 mOhms |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | DC-LINKMKP 4 |
| Voltage Rating - DC | 600V |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 30 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |