Texas Instruments
Prodotto No:
DCPA10505P-U/700
Produttore:
Pacchetto:
7-SOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 1W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 2 kV |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.76" L x 0.26" W x 0.21" H (19.2mm x 6.6mm x 5.3mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 7-SOP |
| Current - Output (Max) | 200mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | DCPA1 (1W) |
| Power (Watts) | 1 W |
| Type | Isolated Module |
| Package / Case | 14-SMD Module, 7 Leads, Gull Wing |
| Efficiency | 85% |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | DCPA10505 |