Infineon Technologies
Prodotto No:
DDB6U100N16RBOSA1
Produttore:
Pacchetto:
AG-ECONO2A
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
DIODE GP 1.6KV 104A AG-ECONO2A
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
5
$69.578
$347.89
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | AG-ECONO2A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 mA @ 1600 V |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.55 V @ 100 A |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1600 V |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 104A |