Infineon Technologies
Prodotto No:
DDB6U25N16VRBOMA1
Produttore:
Pacchetto:
Module
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IGBT MODULE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| NTC Thermistor | Yes |
| Configuration | Three Phase Inverter with Brake |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1600 V |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | - |
| Input | Standard |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.15V @ 15V, 15A |
| Package / Case | Module |
| Power - Max | 86 W |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Package | Bulk |
| IGBT Type | - |