Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
DF2B5M5SL,L3F
Produttore:
Pacchetto:
SL2
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 3.3VWM 25VC SL2
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.5A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 0.3pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 3.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 37W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SL2 |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 25V (Typ) |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | DF2B5 |