Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
DF2B6M4ASL,L3F
Produttore:
Pacchetto:
SL2
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 5.5VWM 15VC SL2
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.2584
$2.584
100
$0.1463
$14.63
500
$0.096862
$48.431
1000
$0.074271
$74.271
2000
$0.064581
$129.162
5000
$0.058121
$290.605
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 0.15pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 30W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SL2 |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 15V |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.5V (Max) |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | DF2B6 |