Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
DF2B7BSL,L3F
Produttore:
Pacchetto:
SL2
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 5.5VWM 16VC SL2
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.19
$0.19
10
$0.1577
$1.577
100
$0.083695
$8.3695
500
$0.055043
$27.5215
1000
$0.03743
$37.43
2000
$0.033763
$67.526
5000
$0.029355
$146.775
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 7.3A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 12pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 115W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SL2 |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 16V |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.5V (Max) |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | DF2B7 |