Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
DF2B7M2SL,L3F
Produttore:
Pacchetto:
SL2
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 5VWM 20VC SL2
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3135
$0.3135
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 0.2pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 40W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SL2 |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 20V |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | DF2B7 |