Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
DF2S6P2CTC,L3F
Produttore:
Pacchetto:
CST2C
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 5.5VWM CST2C
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.2926
$2.926
100
$0.18221
$18.221
500
$0.124659
$62.3295
1000
$0.095893
$95.893
2000
$0.086308
$172.616
5000
$0.08151
$407.55
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 80A |
| Applications | USB |
| Capacitance @ Frequency | 600pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | CST2C |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.5V (Max) |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | DF2S6 |