Infineon Technologies
Prodotto No:
DF400R07PE4RB6BOSA1
Produttore:
Pacchetto:
AG-ECONO4-1-1
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IGBT MODULE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
2
$160.5595
$321.119
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC Thermistor | Yes |
| Configuration | Single Chopper |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 450 A |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 18.5 nF @ 25 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 650 V |
| Supplier Device Package | AG-ECONO4-1-1 |
| Series | EconoPACK™4 |
| Input | Standard |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | - |
| Package / Case | Module |
| Power - Max | 1100 W |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 20 µA |
| Package | Bulk |
| IGBT Type | Trench Field Stop |