Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
DF5G7M2N,LF
Produttore:
Pacchetto:
5-DFN (1.3x0.8)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 5.5VWM 20VC 5DFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.5A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 0.2pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 50W |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 5-DFN (1.3x0.8) |
| Series | - |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 20V |
| Package / Case | 5-XFDFN |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.5V (Max) |
| Unidirectional Channels | 4 |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | DF5G7M2 |