Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
DF6D7M1N,LF
Produttore:
Pacchetto:
6-DFN (1.25x1)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 5VWM 12VC 6DFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3325
$0.3325
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Bidirectional Channels | 2 |
| Operating Temperature | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 0.3pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DFN (1.25x1) |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 12V (Typ) |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | DF6D7M1 |